כיצד תבדילו בין בשמים מקוריים למזויפים?
בשמים מקוריים

כיצד תבדילו בין בשמים מקוריים למזויפים?

נשים שאוהבות בשמים בניחוחות שונים לא תמיד יודעות להבדיל אם הבושם מקורי או מזויף. המחיר מפתה והריח עוד יותר. המאמר שלפניכם יעניק טיפים לאופן בו ניתן  להבדיל בין בשמים מקוריים למזויפים.

 האריזה ומה שכתוב עליה

לכל בושם ישנו מספר מזהה ומראה חזותי אותנטי. כאשר מעוניינים לרכוש בשמים מקוריים, יש לבדוק את צבע האריזה. צבע שאינו תואם לצבע האריזה המקורית בגוון או לצבע הסמל, הדפסה פחות טובה של שם המותג או שגיאות כתיב , יתנו לכם מושג לגבי המקוריות שלו. למשל בושם שאנל הכתוב בו shanel הוא חיקוי ל- chanel.

אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו

ישנם הבדלים בין בשמים מקוריים למזויפים גם בנראות הבקבוק שלהם. הבקבוק צריך להיראות אחיד וללא שינויים שאינם מתאימים לגודלו ולנפח שלו. אם הוא קטן יותר מהבושם המקורי, הצדדים שלו שונים בצורה, הפקק קשה לפתיחה ולסגירה או אינו יציב, ולחצן ההתזה שלו יותר מדי קל ללחיצה, הוא מזויף. שימו לב גם שהבושם הניתז ייצא בצורת ספריי ולא כנוזל אחיד.

תעודת זהות בבקשה

לבשמים מקוריים יש מספר אצווה המזהה אותם כי הם חלק מסדרה של ייצור. למספר זה יש אותיות וספרות והוא נותן מידע על תאריך התפוגה, המחיר, השימוש וכד’. אפשרות נוספת היא זיהוי על פי ברקוד הנותן את אותו מידע בצורה אוטומטית. תוכלו להקליד באתרי אינטרנט מסוימים את הברקוד או מס’ האצווה. אם תקבלו מידע – הבושם מקורי, אם לא יעלה מידע בהתאם לנתונים שמילאתם – הוא כנראה מזויף. שימו לב – לעיתים המספר לא נקלט, כך שבדיקה זו אינה אמינה במאת האחוזים.

על טעם וריח אין להתווכח

את מקוריות הבשמים בודקים גם באמצעות הנוזל והריח שלהם. אם נוזל הבושם אינו שקוף, סביר להניח שהוא מזויף, על אחת כמה וכמה אם יש בו פירורים צפים. נוזל הבושם המקורי יהיה נקי, צח ושקוף. לגבי הריח זה פשוט – ריח לא נעים מעיד על קלקול וזיוף. גם אם הריח מתנדף במהירות – הדבר יכול להעיד על זיוף. בניגוד לכך, בבושם מקורי הריח יישאר לזמן ארוך ויהיה לו ניחוח נעים.

היכן נקנה בושם מקורי?

את הבשמים המקוריים לנשים ולגברים הכי מומלץ לרכוש בחנויות הפטורות ממכס בדרכנו לטיסה לחו”ל, או בחנויות אמינות המשווקות גם מוצרי קוסמטיקה וטיפוח מקוריים אחרים. אפשר לרכוש גם דרך האינטרנט, אך מכיוון שלא ניתן לבדוק את האמינות של המוצר, פחות מומלץ אלא אם כן זוהי רשת ידועה ואמינה. גם אם תקנו בושם מקורי בזול, אל תופתעו, לא עובדים עליכם והוא אינו מזויף. בשמים שבעבר נחשבו ליקרים, ניתן להשיג כיום במבצעים כמו: בושם שני במתנה או קנה 4 בשמים ושלם רק על שניים וכד’. שיטת המכירה במבצעים הוזילה משמעותית את מחירי הבשמים המקוריים בעיקר לפני החגים, שאז המבצעים אטרקטיביים.

יש לבדוק לפי הסימנים הנ”ל את מקוריות הבושם ובמידה והתוצאה מניחה את הדעת – מומלץ לרכוש באותה החנות באופן קבוע.  תתחדשו!

 

 

 

כתיבת תגובה