מוצרי טיפוח לנשים וגברים
בשמים מקוריים

מוצרי טיפוח לנשים וגברים

נשים וגברים רבים אוהבים לטפח את עורם ולהרגיש רעננים, יפים ולהריח טוב. מוצרי הטיפוח הם רבים ולעיתים מה שמתאים לנשים אינו מתאים לגברים. המאמר יסקור מהם מוצרי הטיפוח בהם נשים משתמשות ובמה משתמשים הגברים.

 

בישום ואפטרשייב לגברים

בשנים עברו רוב הגברים היו משתמשים באפטר שייב או בקרם לאחר הגילוח. כיום ישנו שימוש במוצרי טיפוח נוספים לעור הפנים. גברים עושים מסכה לפנים, פילינג, משתמשים בקרם לחות ונמנעים מקרינה ישירה של השמש על עורם. גם בשמים לגברים שימושיים באותה מידה שבה משתמשים באפטר שייב או בדיאודורנט. בשמים לגברים מגיעים כפרפיום או כאו-דה טואלט וניתן לבחור את הבושם על פי מידת הריכוז שלו. הפרפיום ייוותר על העור לאורך זמן והאו-דה טואלט פחות, אך הריח שלו עדין יותר. גם לנשים ריכוזיות הבושם דומה בכל אחד מהסוגים.

 

בישום לנשים

בשמים לנשים בכל המותגים מגיעים בהרכבים שונים על פי מידת הריכוזיות שלהם ואחוז האלכוהול. נשים רבות מעדיפות להשתמש באו-דה קולון מכיוון שהוא מרענן יותר, זול יותר וניתן להשתמש בו לאורך היום ואף בקיץ. לעומתו הפרפיום חזק יותר בשל כמות האלכוהול הגבוהה שבו. בשמים לנשים מסוג פרפיום נשארים על הגוף לאורך זמן, אך הם מתוקים וכבדים יותר ולא תמיד מתאימים לסוג העור של הנשים. הם גם יקרים יותר ומתאימים לערב מאשר ליום.

 

נקודות הבישום הכי טובות

גברים רבים וגם נשים לעיתים מתיזים על עצמם כמות גדולה של בושם ואינם מבינים שזה קצת יותר מדי. חשוב להתיז כמות קטנה בנקודות מסוימות שבהן יש דופק: פרקי הידיים, הצוואר, מתחת לאזנים ובחלק הפנימי של המרפק. שם הבושם ייספג וישאיר ניחוחות מרעננים. במידה ועושים שימוש בקרם גוף באותו ניחוח או נטול ריח, הבושם יישאר על הגוף וייקלט טוב יותר בעור. בנוסף, אל תתיזו בושם כאשר אתם חשופים לשמש לזמן ארוך כי הוא יכול להותיר כתמים על גופכם. יש להתאים את הבושם לעונה, בקיץ בשמים רעננים ופירותיים, ובחורף כבדים יותר.

 

מוצרי טיפוח לעור הפנים

כבר מגיל צעיר רוב הנשים מטפחות את עור הפנים באמצעות תכשירים שונים לניקוי העור ובמטרה לשמור אותו צעיר, רענן ובריא. ניקוי פנים נעשה באמצעות סבון עדין, ג’ל לניקוי, מי פנים, חלב פנים ותכשירים להסרת איפור. לניקיון הפנים ישנה חשיבות רבה בעיקר לפני שהולכים לישון כדי להסיר אבק ולכלוך. רחיצת הפנים עם מים וסבון הוא פתרון אופטימלי, אך כדי להשאיר את העור חיוני ומבריק רצוי גם להשתמש בתכשירים נוספים כמו: קרם יום, קרם לילה, סרום או קרם לחות. בנוסף, רצוי פעם בשבוע לעשות פילינג באמצעות סבון פילינג ולהסיר תאים מתים, להזרים דם וחמצן וכך לקבל עור חלק ונקי. גם מסיכה פעם בשבוע מנקה את עור הפנים ורצוי לאחריה למרוח תכשיר אנטי אייג’ינג המונע הזדקנות של העור, מותח אותו ושומר על הגמישות שלו. בנוסף, התכשיר מאיץ התחדשות של תאים ומחזק את המערכת החיסונית של תאי העור.

 

מוצרי טיפוח לידיים ולרגליים

גברים ונשים כאחד מטפחים באמצעות פדיקור את הציפורניים ושומרים על ניקיונם. ההבדל שנשים עושות גם לק ג’ל וגברים בדרך כלל לא. גם המניקור נפוץ בקרב שני המינים להסרת עור קשה מכפות הרגליים, טיפול בפטריות וטיפוח הציפורניים למעט הלק. טיפוח יום יומי של הגוף באמצעות מריחת קרם גוף, קרם ידיים וקרם רגליים חשוב כדי למנוע יובש ולקבל מראה רענן. במיוחד לאחרונה כאשר מרבים לעשות שימוש באלכוהול ג’ל המייבש את עור הידיים.

כתיבת תגובה